ФОРМУВАННЯ СПРИЯТЛИВИХ УМОВ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
DOI:
https://doi.org/10.35432/tisb.v0i25.184851Ключові слова:
місцеве самоврядування, об’єднані територіальні громади, децентралізація, розподіл повноважень, фінансове забезпечення, інституційні важелі, розвитокАнотація
В статті розглянуто основні наукові підходи до процесів децентралізації та об’єднання територіальних громад, проаналізовано нормативно-правове регулювання процесу об’єднання в умовах децентралізації, наведено основні тенденції сучасного розвитку об’єднаних територіальних громад, проведено системний аналіз стану інституційних важелів розвитку об’єднаних територіальних громад з метою виявлення основних проблем та визначення основних напрямів їх подальшого розвитку.
Посилання
Бикадорова Н. О. Фінансова децентралізація місцевого самоврядування. 2015. № 2(20). С. 145–151.
Борщевський В. В. , Волошин В. І. Інституційні важелі розвитку об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації управління. НІІС. 2018. 13с.
Бризіцький М. В. Добровільне об’єднання та приєднання територіальних громад методичні рекомендації та зразки документів. Київ. 2018. 72с.
Бутко М. П., Попело О. В. Інтелектуальний капітал як чинник модернізації регіонального економічного простору: монографія. / під. ред. наук. кер. д-ра екон. наук, проф. М. П. Бутка. Ніжин: «Аспект-Поліграф», 2014. 372 с.
Децентралізація дає економічне зростання громад і регіонів. В кінцевому результаті виграє кожен громадянин. URL: http://decentralization. gov. ua/news/item/id/1964
Децентралізація на власному досвіді: в яких регіонах найбільш позитивно оцінюють реформу? URL: http://reforms. in. ua/ua/novyna/decentralizaciya-na-vlasnomu-dosvidi-v-yakyh-regionah-naybilsh-pozytyvno-ocinyuyut-reformu
Кіртока Р. Г. Децентралізація влади: модель для України та проблема інституціонального забезпечення розвитку місцевого самоврядування в Україні. 2014. Частина 1. Вип. 9-1. С. 196–199.
Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: аналітична записка. URL: http://www. kmu. gov. uа.
Методика формування спроможних територіальних громад: недоліки та проблеми. URL: oblrada. dp. ua/user/les/Metodika formyvannya ter gromad. pdf.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).