СУЧАСНА РЕГІОНАЛЬНА КАДРОВА ПОЛІТИКА ТА НОВА МОДЕЛЬ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.35432/tisb.v0i25.184897Ключові слова:
кадрова політика, децентралізація влада, місцеве самоврядування, регіональне управління, регіональні лідери, регіональні кадри.Анотація
У статті досліджено сутність сучасної регіональної кадрової політики, яка полягає в забезпеченні оптимального кількісного та якісного складу органів місцевої влади в умовах принципово нової системи місцевого самоврядування. За результатами децентралізації місцевої влади належить самостійно забезпечувати стабільний розвиток регіону, його конкурентоспроможність, зростання добробуту населення.
Автором викладене цілісне і оновлене уявлення про ключові завдання сучасної регіональної кадрової політики. Пріоритетними є завдання: формування прозорої та відкритої системи розробки та оцінки ефективності кадрової роботи; утворення умов для розвитку регіональної кадрової еліти, лідерів змін; визначення цілій і принципів кадрової політики, які випливають з концепції соціально-економічного розвитку регіону, унікальності матеріальних, природничих і трудових ресурсів; організація професійної орієнтації молоді для роботи в органах місцевої влади; запровадження дієвих механізмів стимулювання, соціального захисту і підвищення відповідальності працівників.
Запропонована нова модель розробки і формування кадрової політики регіонального рівня, виокремлені чотири основні етапи: розробка концепції регіональної кадрової політики; визначення змісту; проектування конкретних кадрових програм; ефективних технологій їх реалізації. Запропоновані рекомендації щодо організаційно-методичного забезпечення всіх етапів на практиці.
Посилання
Державна стратегія регіонального розвитку на період до 2020 року: Затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року №385. URL: http://www.rada.gov.ua.
Ващенко К. «Я за социальные лифты, но не за катапульты». Зеркало недели. Украина. № 27, 24 июля 2015.
Про стратегію державної кадрової політики на 2012–2020 роки: Указ Президента України від 01.02.2012 р. № 45/2012. URL: zakon1rada.gov.ua.
Якубовський О. П., Росколотько І. Л., Сокур Н. В. та ін. Розробка пріоритетів регіональної кадрової політики у контексті розвитку публічної служби: наук. розробка. Київ: НАДУ. 2012. 52 с.
Лідерство в місцевому самоврядуванні. Словник термінів / за заг. ред. В. А. Гошівської, Л. А. Пашко, А. К. Гука та ін. Харків: Фактор, 2015. 156 с.
Державна служба: підручник у 2-х т. НАДУ: ред. кол.: Ю.В. Ковбасюк (голова), О.Ю. Оболенський (заст. голови), С.М. Серьогін (заст. голови) та ін. Одеса: ОРІДУ НАДУ, 2013. Т 2. 348 с.
Ковбасюк Ю. В., Ващенко К. О., Сурмін Ю. П. та ін. Державна кадрова політика в Україні: стан, проблеми та перспективи розвитку: наук. доп. Київ: НАДУ, 2012. 72 с.
Білорусов С. Г. Досвід підготовки лідерів для публічної служби України на регіональному рівні: матеріали щоріч. наук.-практ. конф. за міжнародною участю (Київ, 6–7 лист. 2014 р.) / за заг. Ред. Ю.В. Ковбасюка, М.М. Белінської, В.М. Сороко. Київ: НАДУ, 2014. С. 224–228.
Якубовський О. П. Регіональна кадрова політика: стан, шляхи вдосконалення: Регіональна політика на сучасному етапі державотворення: проблеми децентралізації, ризики та перспективи впровадження: матеріали щоріч. загальноінститут. наук.-практ. конф., (Одеса, 31 жовт. 2006 р.). Одеса: ОРІДК НАДУ, 2006. С. 62–64.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).