ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ІНСТИТУТУ ПРЕЗИДЕНТА НА ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.35432/tisb.v0i24.183334Ключові слова:
Президент України, інститут президентства, національна безпека держави.Анотація
У статті досліджено проблемні аспекти впливу інституту Президента на формування та функціонування системи державного управління сферою національної безпеки. Проаналізовано структуру інструментів та засобів впливу інституту Президента на національну безпеку держави, його функції та повноваження у системі державного управління національною безпекою. Зроблено висновок, що система державного управління національної безпеки представляє собою сукупність взаємообумовлених, взаємодіючих органів державного управління, головна роль серед яких належить інституту Президента, який в межах чинного законодавства та із залученням наявного у розпорядженні держави ресурсного та інших (духовного) потенціалів здійснює розробку та реалізацію владних, координуючих, контролюючих і нормативних державно-управлінських впливів на об’єкти національної безпеки з метою своєчасного виявлення, запобігання та нейтралізації загроз національним інтересам.
Посилання
Власюк О. С. Національна безпека України: еволюція проблем внутрішньої політики : вибрані наукові праці. Київ: НІСД, 2016. 528 с.
Климанська Л. Природа і легітимність влади. Політологія / А. Колодій, Л. Климанська, Я. Космина та ін. ; вид. 2-ге, доп. та перероб. Київ : Ельга Ніка-Центр, 2003. С. 55–57.
Конституція України від 28.06.1996 № 254к/96-ВР. Офіційний вісник України. 2010. № 72/1 (01.10.2010). Ст. 2598.
Ленігевич Б. Взаємодія інституту президентства та органів державної влади. Державно-управлінські студії. 2017. № 1. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/deruprs_2017_1_12 (дата звернення: 17.04.2019).
Ліпкан В. А. Національна безпека України. Київ : КНТ, 2009. 576 с.
Мартинюк Р. Конституційно-правовий статус Президента України та Кабінету Міністрів України: пошук оптимальної моделі компетенційних взаємозв’язків. Публічне право. 2016. № 4. С. 66–75.
Пасічник В. М. Формування державної політики національної безпеки України в контексті реалізації української національної ідеї : монографія. Львів : Сполом, 2014. 512 с.
Про національну безпеку України : Закон України від 21.06.2018 р. 2469-VІІІ Відомості Верховної Ради України. 2018. № 31. Ст. 241.
Радченко О., Крюков О. Ідеологія як чинник національної безпеки держави в контексті державно-управлінського виміру. Вісник Національного університету цивільного захисту України. Серія «Державне управління». 2018. Вип. 8. URL: http://nuczu.edu.ua/ukr/science/vdu/vol8/ (дата звернення: 17.04.2019).
Ситник Г. П. Державне управління у сфері національної безпеки (концептуальні та організаційно-правові засади). Київ : НАДУ, 2012. 544 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).