ДОВІРА ДО ПОЛІТИЧНИХ ТА МІЖНАРОДНИХ ІНСТИТУТІВ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇНАХ: ДИНАМІКА, ТРЕНДИ ТА ФАКТОРИ
DOI:
https://doi.org/10.35432/tisb262021239057Ключові слова:
довіра, політичні та міжнародні інститути, динаміка та фактори довіри, ESS, кореляційний, факторний аналізАнотація
Статтю підготовлено за результатами вторинного аналізу даних Європейського соціального дослідження, яке було проведено у період 2002–2018 років. Основна мета – визначення динаміки довіри громадян Європейських країн до політичних та міжнародних інститутів упродовж 2002–2018 років, аналіз відмінностей довіри громадян до державних інституцій різних країн, визначення ключових факторів впливу на формування довіри громадян до політичних та міжнародних інститутів.
Посилання
Вишняк А. Доверие политическим институтам: понятие, показатели, динамика изменений (1994–2013). Общество без доверия / Под ред. Е. И. Головахи, С. А. Макеева, Н. В. Костенко. Інститут социологии НАН Украины, 2014. С. 139–165.
Сатаров Г. А. Доверие как объект политической социологии. Часть II. Полис. Политические исследования. 2016. № 2. С. 109–130.
Терин Д. Ф. Конструкция политического доверия в России: эффективность и справедливость политических институтов. Социологический журнал. 2018. Том. 24. № 2. С. 90–109.
Соціальне дослідження ESS, ESS9 – 2018 Data Download/ URL: https://www.europeansocialsurvey.org/data/download.html?r=9
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).